Niwelujemy zmarszczki w młodym wieku – kremy przeciwzmarszczkowe 20+

mloda skora bez zmarszczek

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już około 20 roku życia. To wtedy spada produkcja nawilżającego kwasu hialuronowego i kolagenu, który utrzymuje skórę w optymalnym napięciu. Powstawaniu bruzd nie pomaga też wszechobecny w dzisiejszych czasach smog, niezdrowa dieta, stresujący tryb życia, przewlekłe przemęczenie czy stosowanie źle dobranych albo niskiej jakości kosmetyków. To czynniki, które są obecne w naszym życiu niemalże każdego dnia. Jeśli dodamy do tego używki w postaci cukru, nikotyny czy alkoholu, to możemy być pewni, że niedoskonałości skóry pojawią się znacznie szybciej, niż myślimy. Czy warto już wtedy kupować krem przeciwzmarszczkowy 20+? Chociaż na pierwsze zmarszczki narzekają zazwyczaj kobiety, które ukończyły już 30 lat, to dobrze jest znacznie wcześniej rozpocząć profilaktykę przeciwstarzeniową. Dzięki temu zachowamy młody wygląd na dłużej, zgodnie zresztą z obowiązującymi kanonami piękna.

Jak chronić skórę w młodym wieku?

Prawdą jest, że tendencję do powstawania zmarszczek możemy dziedziczyć. Nie jest to jednak główna przyczyna pojawiania się tego rodzaju niedoskonałości skóry. I choć nie da się całkowicie wykluczyć procesu starzenia się skóry, to można skutecznie walczyć, by rozpoczął się on jak najpóźniej. Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja twarzy może spowodować, że zmarszczki w młodym wieku w ogóle nie wystąpią, a pierwsze wgłębienia na skórze pojawią się co najmniej kilka lat później, niż wskazują na to statystyki.

Zmarszczki w młodym wieku – profilaktyka i kremy przeciwzmarszczkowe

Profilaktyka jest w tym przypadku dużo bardziej skuteczna aniżeli leczenie. Warto chronić skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, bo to one niszczą włókna kolagenowe i przesuszają naskórek. Przed wyjściem z domu należy smarować twarz odpowiednim kremem z filtrem UV.

Konieczny jest również codzienny demakijaż skóry twarzy. Aż 7 na 10 kobiet przyznaje, że często zapominają o dokładnym oczyszczeniu buzi z kosmetyków kolorowych i brudu. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszechogarniający nas smog, spostrzeżemy, jak niekorzystne jest niemycie twarzy.

Ważny jest też dobór odpowiednich kosmetyków. W pierwszej kolejności należy określić typ cery i dopiero na tej podstawie wybierać środki pielęgnacyjne, jak i kosmetyki kolorowe. Idealnym rozwiązaniem jest konsultacja z wykwalifikowanym dermatologiem.

Joga twarzy to następny czynnik, który pozwoli utrzymać dłużej młody wygląd ciała. Każdego dnia warto masować skórę okrężnymi ruchami. Stanie się ona lepiej dotleniona, usprawni się mikrokrążenie i poprawi przepływ limfy.

Kurację przeciwzmarszczkową należy rozpocząć dużo wcześniej, jeszcze zanim proces starzenia się skóry uwidoczni pierwsze zmarszczki. Kremy przeciwzmarszczkowe i serum Richevon [zobacz recenzje] o takim działaniu warto stosować już po 20 roku życia. Powinny zawierać przede wszystkim nawilżający kwas hialuronowy, witaminę C, czyli antyutleniacz, witaminę E, uznawaną za eliksir młodości oraz naturalny olejek arganowy. Olejek jest w pełni naturalną substancją o właściwościach przeciwzapalnych, ujędrniających i wygładzających.

25 lat to dobry czas na pierwszą wizytę w klinice medycyny estetycznej. Pacjentkom w tym wieku nie jest potrzebny jeszcze botoks czy wypełniacze, ale skórę można pobudzić do naturalnej regeneracji przy pomocy peelingów chemicznych czy mezoterapii mikroigłowej. Dzięki temu twarz będzie zawsze promienista, o jednolitym kolorycie i idealnie sprężysta.